Tentoonstelling VERTIGO schilderijen van Inge van Haastert

Opening zondag 14 september van 15 – 17 uur

Tentoonstelling van 14 september t/m 5 oktober 2025

Openingstijden vrijdag en zaterdag van 13 – 17 uur, zondag 14 – 17 uur

 

 

 

Inge van Haastert: “Mijn ogen werken niet goed samen.
Mijn linkeroog is om mee te lezen en voor de dichtstbijzijnde details.
Met het rechter houd ik overzicht.
Door beide ogen afwisselend te gebruiken bezie ik de wereld.
Dichtbij en veraf: eerder de twee uitersten dan het gemiddelde, eerder naast elkaar dan verenigd.

Dit fysieke gegeven: een tweedimensionaal zicht en een separate manier van kijken is zichtbaar in zowel mijn werkwijze als in de gekozen onderwerpen. Vaak zijn dit doorkijkjes: een ruimte met op de voorgrond een driedimensionale vorm waarbij door openingen een achtergrond zichtbaar is. De gaten zijn hierbij minstens zo belangrijk als de massa. Soms toont de voorgrond zich neutraal in wit en grijs terwijl de achtergrond, traditioneel toch in een ondersteunende rol, zich naar voren dringt om alle aandacht op te eisen. Deze verschillen zet de kijker op het verkeerde been; waar kijk ik naar, of beter gezegd hoe moet ik kijken?

 

De titel van de tentoonstelling is ingegeven door de gedachte aan de film Vertigo(1958) van Alfred Hitchcock waarin een techniek wordt gebruikt waarbij de camera beweegt en tegelijkertijd inzoomt (of uitzoomt), waardoor het perspectief van de kijker verandert. .

Mijn werk gaat over de verwarring van het kijken, over omkering en dat alles nader bekeken er uiteindelijk toch anders uitziet.”